Golf Řecko Kypr

Golf Řecko, řecké ostrovy, Kypr a Exotika

Spojit dovolenou v Řecku, na řeckých ostrovech nebo Kypru se svým oblíbeným sportem je velmi snadné.
Ať jste profesionál či golfový začátečník, vhodná golfová hřiště najdete na turisticky atraktivních místech.
Přepravu dopravu golfových bagů pro vás zajistíme při rezervaci zájezdu, aktuální sazby vám sdělíme na vyžádání.
Na cestu za golfem si můžete sjednat pojištění zahrnující nejvyšší limity pro případ krádeže, poškození či ztráty golfového vybavení.

Golfová hřiště v Řecku a na Kypru
Golf v ŘeckuGolf Dunes, Costa Navarino

Golfová hřiště THE DUNES COURSE a THE BAY COURSE, Costa Navarino
Dvě nově vybudovaná golfová hřiště na Peloponesu jsou součástí nádherného komplexu Costa Navarino. Jedná se o nový luxusní areál v oblasti Messinia na jihozápadě Peloponesu v místech s 4 500 let dlouhou historií, dosud nedotčených masovou turistikou. Komplex je situován okolo zálivu s téměř kilometr dlouhou písečnou pláží, poblíž členitého pobřeží s malými zálivy, chráněnými skalisky.
Dvě profesionální 18jamková golfová hřiště jsou přirozeně zasazená do okolní krajiny s výhledem na moře a řeku a lemovaná starobylými olivovníky. Díky zajímavému terénu kombinujícímu zvlněné pásy trávníku a vysoké písečné duny poskytují svým hráčům výborný požitek ze hry. Hřiště jsou vhodná pro hráče všech úrovní, včetně začátečníků.

1. THE DUNES COURSE - Technické parametry: 18 jamek, par 72, délka 6200 metrů
Architekt: Bernhard Langer ve spolupráci s European Golf Design

2. THE BAY COURSE - Technické parametry: 18 jamek, par 71, délka 5760 metrů
Architekt: Robert Trent Jones Jr.

www.costanavarinogolf.com/

Crete Golf Club

Golfový areál zprovozněný v létě roku 2003, se nachází na Krétě asi 22 kilometrů východně od letiště v Heraklionu, 7 kilometrů na jih od známého letoviska Hersonissos. Samotné golfové hřiště s pouštním layoutem a kvalitními fairwayemi, vytesanými do původních skal a roklí, jistě uspokojí každého. Architekt Bob Hunt navrhl několik nezapomenutelných jamek - výhled na šesté jamce par 3, dlouhé 198 yardu a jedenácté jamce par 4, dlouhé 330 yardu zpoza greenu jednoduše vezme dech. Po celém hřišti si golfisté mohou užívat ohromujících pohledů do hor i na pobřeží Středozemního moře, vzdálené asi 10 minut jízdy. Crete Golf Club spolupracuje s více než 40 partnerskými hotely, jejich seznam naleznete na www.crete-golf.gr.Pokud hledáte spoluhráče, stačí se zapsat do seznamu v příslušném hotelu a jistě budete kontaktován. Součástí Crete Golf Clubu je driving range, putting green, pitching green, klubovna, PRO shop, ale i restaurace a občerstvení. Pokud jste se právě rozhodli, že si golf vyzkoušíte během dovolené poprvé, Crete Golf Club nabízí kurzy i pro začátečníky. Hřiště je otevřené od 7.30 hodin až do setmění. Možnost zapůjčení golfových holí, míčků i motorových vozíků za poplatek. Na hřišti jsou povinné plastové spikes.
Technické parametry: 18 jamek, par 70/71, délka: bílá 5.831 metrů, žlutá 5.484 metrů, modrá 5.012 metrů, černá 5.012 metrů, červená 4.407 metrů.
Architekt: Bob Hunt

www.crete-golf.gr

Porto Carras Golf & Country Club

Areál Porto Carras je vzdálený pouze 75 minut od letiště Thessaloniki. Golfové hřiště se rozkládá na prostředním výběžku poloostrova Chalkidiki – výběžku Sithonie. Díky příznivému středozemnímu klimatu splňuje celoročně všechna kritéria pro golfové turnaje. Pokrývá 77 hektarů navržených tak, aby se každá hra stala nezapomenutelným zážitkem jak pro profesionály, tak pro amatérské hráče. Prvních 9 jamek je poměrně náročných, se dvěma dlouhými pary 5, dvěma téměř 170 metrovými pary 3 a pěti jamkami par 4, kde je zapotřebí dobře zvládnutá technika hry, abyste se vyhnuli strategicky navrženým golfovým překážkám. Porto Carras Golf Club zaručuje prvotřídní servis. Trenéři z Golfové akademie pomohou zvládnout základní pravidla i těm, kteří s golfem teprve začínají. Součástí areálu je golfová klubovna, půjčovna golfového vybavení, PRO shop s nabídkou značkového oblečení a doplňků potřebných ke hře. V areálu Porto Carras se nabízí i další sportovní aktivity jako tenis, basketbal, volejbal a fotbal, jízda na koních, trekking, cykloturistika a potápění. Pro relaxaci můžete využít služeb wellness centra Thalassotherapy&SPA.

Technické parametry:18 jamek, par 72, délka 5.915m
Architekt: Geoffrey S.Cornish a William G.Robinson, renovováno v roce 2003 Royem Mc Rayem

www.portocarras.com

Další golfová hřiště v Řecku

Na ostrově Rhodos se 18jamkové golfové hřiště nachází poblíž pláže u letoviska Afandu, na jednom z nejkrásnějších míst ostrova.
Mezi známá golfová hřiště v Řecku patří také dobře udržovaný areál Glyfada v Athénách, často využívané pro golfové turnaje.
Nádherné greeny 18jamkového hřiště na Korfu poblíž pláže v Ermones jsou považovány za nejlepší ve Středomoří.

www.corfugolfclub.gr
Glyfada Golf Club

Golf na KypruTsada Golf Club

Tsada Golf Club na Kypru, založený v roce 1994, se rozkládá v nádherném zeleném údolí pod pohořím Tsada, asi 15 kilometrů od Paphosu. Hřiště, lemované vzrostlými stromy a vinnou révou, vybudované na území kláštera ze 12.stol., je harmonicky zasazené do zvlněné krajiny. Nadmořská výška 550 m nad mořem zaručuje příjemný chladivý vánek i v horkých letních měsících. Klub má restauraci a bar, šatny se sprchami, venkovní bazén, tenisový kurt, driving range, putting green, pitching green, PRO shop a půjčovnu golfového vybavení a motorových vozíků.

Technické parametry: 18 jamek, par 72, délka 6.060 metrů
Architekt: Donald Steel
www.cyprusgolf.com/tsada.htm

Secret Valley Golf Club

Golfové hřiště Secret Valley Golf Club na Kypru bylo založeno v roce 1996 a dnes patří mezi vysoce prestižní hřiště. Nachází se asi 18 kilometrů východně od Paphosu v blízkosti útesu Petra tou Romiou, kde se z mořské pěny zrodila bohyně lásky a krásy Afrodita. Areál je umístěný v působivém údolí a obklopený stromy, kaktusy a zajímavými skalnatými útvary. Kromě klubovny je hráčům k dispozici bar a restaurace, šatny, driving range, putting a chipping green, PRO shop a půjčovna golfového vybavení a motorových vozíků.

Technické parametry: 18 jamek, par 71, délka 5.904metrů
Architekt: Iacovos Iacovou
www.secretvalley.com

Aphrodite Hills Golf Club

Golfové hřiště Aphrodite Hills Golf Club na Kypru, asi 20 kilometrů východně od Paphosu, patří mezi nejlepší hřiště ve Středomoří. Jeho náročné fairwaye se zařezávají do členité krajiny s jezírky a olivovými stromy. Ke zdolání jamek, které kopírují dramatickou centrální roklinu, je zapotřebí nejen zručnost, ale i zkušenost. Klubovna má výhled na osmnáctou jamku a jiskřivé vody Středozemního moře, k vybavení klubu patří bar a restaurace s nabídkou výtečné kyperské kuchyně a širokým výběrem vín. Je tu téměř 350 m dlouhý driving range s možností hry z obou stran, 4 chipping greeny, 3 jamky akademie, PRO shop a půjčovna golfového vybavení.

Technické parametry: 18 jamek, par 71/70, délka 6.299m
Architekt: Cabell B. Robinson
www.aphroditehills.com/cyprus_golf

Elea Golf Club

Nové golfové hřiště Elea Golf Club na Kypru, nedaleko Paphosu je zasazené v zajímavé, téměř nedotčené krajině s olivovníky, kolem zvětralých vápencových útvarů. K hřišti patří Golf Academy s plnohodnotný driving range a tréninkovou částí pro krátkou hru.

Technické parametry: 18 jamek, par 71, délka 6.240 m
Architekt: Nick Faldo
www.eleaestate.com