Letovisko Afitos

Obecný popis

Menší malebné řecké městečko a letovisko Afitos na Chalkidiki leží v severní části poloostrova Kassandra, nad místní pláží, a je z něj krásný výhled na moře a sousední poloostrov Sithonia. Místní domy ze světlých kamenů mají pěknou architekturu, najdete tu i malé muzeum, kde jsou vystaveny rolnické nástroje. Pěší zóna nabízí posezení v některé z útulných místních kaváren nebo taveren. Městečko, oblíbené především samotnými Řeky, si uchovalo svůj původní ráz. Dlouhá pláž pod Afitosem je ze světlého písku, část je obsazena slunečníky a lehátky.
Transfer z letiště asi 80 minut.

Více informací o Afitos

Dovolená Chalkidiki - vzdálenost z ČR

Zaujala vás dovolená Chalkidiki, tak vás také jistě zajímá průměrná doba letu do Řecka na letiště v Thessaloniki. Průměrná doba letu do řecké Thessaloniki je 2 hodiny. Vzdušná vzdálenost letiště Praha – Řecko Thessaloniki je 1550 km.

Dovolená Chalkidiki - doprava v místě

Chalkidiki má poměrně dobré autobusové spojení mezi letovisky, zejména na poloostrově Kassandra. Pro výlety do okolí letovisek ke koupání v malých zálivech doporučujeme pronájem auta nebo motorky. Ceny za pronájem aut

Proč Chalkidiki

Především kvůli krásné přírodě. Chalkidiki má průzračně čisté moře a nádherné členité pláže, jejichž délka dosahuje téměř 850 kilometrů. Řada z nich se navíc pyšní oceněním Evropské unie – Modrou vlajkou za čistotu. Mimo hlavní letoviska tu najdete malé romantické písečné a oblázkové zálivy, poskytující nerušené soukromí. Hluboké voňavé lesy, které se často svažují až k blankytně modrému pobřeží, vytvářejí nezapomenutelnou kouzelnou scenérii a navíc nabízejí vhodný terén k horským túrám i kratším vycházkám a jsou bohatým zdrojem ozdravných silic.

Chalkidiki Chalkidiki Chalkidiki Chalkidiki Chalkidiki Chalkidiki Chalkidiki Chalkidiki Chalkidiki Chalkidiki
Chalkidiki