Letovisko Kalamata

Obecný popis

Město rozkládající se okolo širokého zálivu oblasti Messinia na jihozápadním Peloponésu, je správním i obchodním centrem celé oblasti. Kalamata je živé město, kde díky spoustě středních škol a univerzitě žije mnoho mladých lidí. V historickém centru i na pobřeží je řada taveren, barů a kaváren. Symbolem města je malý byzantský kostel Agion Apostolon, pocházející z 12. stol. Kalamata, po Patře druhé největší město Peloponésu, je také důležitým přístavem s pěknou marinou. Hospodářství Messinie je závislé především na produkci a vývozu oliv a olivového oleje, fíků, rozinek a citrusů.

Více informací o Kalamata

Dovolená Peloponés - vzdálenost z ČR

Vzdušná vzdálenost Praha – Řecko, Araxos je asi 1750 km. Průměrná doba letu je 2 hodiny a 20 minut. Využít lze také lety do Kalamaty. Vzdušná vzdálenost Praha - Řecko, Kalamata je 1800 km

Dovolená Peloponés - doprava na místě

Peloponés má pravidelné autobusové spojení, na místě si můžete půjčit moped, čtyřkolku nebo auto. Ceny za pronájem aut

Proč Peloponés

S poloostrovem, osídleným od prehistorických dob, je spojena většina řeckých mýtů a legend. Právě zde sídlily nejmocnější starověké státy – Sparta, Korint a Argos. V oblasti Argolidy na severovýchodě Peloponesu můžete obdivovat zachovalé divadlo v Epidauru a dokonalou Lví bránu v Mykénách. Určitě vás nezklame ani nádherný areál Olympie, kde se dodnes dodržuje rituál olympijského ohně. Peloponés má prostě jedinečnou atmosféru, navíc není dosud místem masové turistiky, takže tu nebývají přeplněné pláže.

Peloponés Peloponés Peloponés Peloponés Peloponés Peloponés Peloponés
Peloponés