Letovisko Costa Navarino

Obecný popis

Navarino Dunes je nový luxusní areál v oblasti Messinia na jihozápadě Peloponesu, v místech s 4 500 let dlouhou historií, dosud nedotčených masovou turistikou. Je situován okolo zálivu s téměř kilometr dlouhou písečnou pláží, poblíž členitého pobřeží s malými zálivy, chráněnými skalisky. V krajině, porostlé po staletí olivovníky a vinicemi, se nachází řada pozůstatků z mykénské doby, ruiny klasických starověkých chrámů, středověké hrady a byzantské kostely.
Vzdálenost od správního centra Messinie, města Kalamata, je asi 45 kilometrů, od Athén ho dělí 250 kilometrů. Do nejbližšího přístavního městečka Pilos, vzdáleného 14 kilometrů a vesničky Gialova v dosahu 6 kilometrů je autobusové spojení.
Moderní komplex je postupně budován na ploše 130 hektarů v souladu s ekologickými hledisky, aby nebyla porušena místní příroda. Ve snaze o zachování krajinného rázu bylo přesazeno na 16 000 olivovníků, včetně staletých stromů. Hlavní filosofií komplexu Navarino Dunes je vytvoření ideálního místa pro rekraci, sport a zábavu s ohledem na místní flóru a faunu tak, aby jeho návštěvníci trávili dny odpočinku v souladu s přírodou. V pečlivě upraveném areálu se spoustou zeleně byly dosud vybudovány dva hotely The Westin Resort a The Romanos Luxury Collection Resort.

Více informací o Costa Navarino

Dovolená Peloponés - vzdálenost z ČR

Vzdušná vzdálenost Praha – Řecko, Araxos je asi 1750 km. Průměrná doba letu je 2 hodiny a 20 minut. Využít lze také lety do Kalamaty. Vzdušná vzdálenost Praha - Řecko, Kalamata je 1800 km

Dovolená Peloponés - doprava na místě

Peloponés má pravidelné autobusové spojení, na místě si můžete půjčit moped, čtyřkolku nebo auto. Ceny za pronájem aut

Proč Peloponés

S poloostrovem, osídleným od prehistorických dob, je spojena většina řeckých mýtů a legend. Právě zde sídlily nejmocnější starověké státy – Sparta, Korint a Argos. V oblasti Argolidy na severovýchodě Peloponesu můžete obdivovat zachovalé divadlo v Epidauru a dokonalou Lví bránu v Mykénách. Určitě vás nezklame ani nádherný areál Olympie, kde se dodnes dodržuje rituál olympijského ohně. Peloponés má prostě jedinečnou atmosféru, navíc není dosud místem masové turistiky, takže tu nebývají přeplněné pláže.

Peloponés Peloponés Peloponés Peloponés Peloponés Peloponés Peloponés
Peloponés